CÔNG TY TRÁCH NHIỆM HỮU HẠN TENDA TECHNOLOGY VIỆT NAM
  • Kinh nghiệm: Từ 3 - 4 năm
  • Chức vụ: Nhân viên
  • Yêu cầu bằng cấp: Đại học
  • Số lượng cần tuyển: 1
  • Yêu cầu giới tính: Nam, Nữ
  • Độ tuổi: từ 27 - 35 tuổi
  • Hình thức làm việc: Toàn thời gian
MÔ TẢ CÔNG VIỆC
HR tasks:

• Conducting candidate recruitment (screening resumes, conducting interviews, preparing job offers, welcoming new employees), etc.

• Submitting monthly payrolls.

• Managing issues related to Social Insurance (SI), Health Insurance (HI), and Unemployment Insurance (UI) for employees.

• Handling employer’s Labour contracts.

• Managing employee attendance logs.

• Act as point of contact for employees inquiries, providing guidance on HR policies and other related matters.

• Create and maintain employee engagement.

Admin tasks:

• Managing monthly and daily stock in and out of the warehouse.

• Submitting monthly online sales reports to Director/Headquarters.

• Supporting the E-commerce team on issues related to stock, ensuring VAT invoices are provided to customers. Working with distributors on issues related to purchase orders, VAT invoices.

• Collaborating with agencies on issues related to the company's operational risks, tax reports, VAT invoices.

• Managing all contracts related to the company.

• Submitting office weekly expense to Director.

• Processing paperwork.

Yêu cầu ứng viên

• Strong communication and interpersonal skill

• Patience, careful and responsible

• Have personal laptop
QUYỀN LỢI ĐƯỢC HƯỞNG
• Salary range: 15.000.000 vnd – 25.000.000 vnd

• Attractive bonus: Half-year bonus

• Insurance and other benefits in accordance Vietnamese Labor code;

• Annual leave: 12 days,

• Enjoy long Tet holiday with 11 days+

• Weekly off: Saturday and Sunday

- Thời gian làm việc: Thứ 2 - Thứ 6 (từ 08:30 đến 17:30)
YÊU CẦU CÔNG VIỆC
• Education: Bachelor's degree in a related field.

• Experience: 3+ years of administrative experience

• Proficiency in Microsoft Office Suite.

• Fluent in English, speak Mandarin is preference

• Age: 27-35
CÁCH NỘP HỒ SƠ

Cách 1: Nộp hồ sơ trực tiếp tại văn phòng:

Địa chỉ: Số 26 Lô C Đường Trường Sơn, Phường 15, Quận 10

Cách 2: Nộp hồ sơ qua email:

Bấm vào nút "Ứng tuyển ngay" để nộp

Chia sẻ công việc

Việc làm liên quan

Xem tất cả

Nhân Viên Planner Marketing - Quận 1

Công Ty TNHH Công Nghệ Di Động Việt
10 - 13 triệu
06/06/2024

Nhân Viên Kế Toán Thanh Toán

06/06/2024

Nhân Viên Giám Sát Khách Sạn (Tiếng Nhật)

CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN KHÁCH SẠN AZUMAYA
9.5 - 12 triệu
06/06/2024
Thương lượng
06/06/2024

Nhân Viên Quản Trị Hệ Thống Mạng_Bình Thạnh

TRƯỜNG ĐẠI HỌC KINH TẾ TÀI CHÍNH TP.HCM
06/06/2024

Nhân Viên Phòng Đào Tạo (Bộ Phận Dữ Liệu)_Bình Thạnh

06/06/2024